[Z] Světově nejlepší herní videa [Z]

Anketa

===Novinky===

Turnaj KODE5 v Moskvě

Metropolí světového progamingu se o uplynulém víkendu stala ruská Moskva, kde se uskutečnilo finále turnaje KODE5 o 55 000 dolarů.

Finálový turnaj KODE5 v Moskvě je dohrán, známe vítěze

Jedním z vrcholů progamingové sezóny je finálový turnaj KODE5, který se uskutečnil o uplynulém víkendu v Moskvě. Postup do turnaje si vybojovali vítězové lokálních kvalifikací, ti měli zajištěny od organizátorů i letenky a pobyt na finále. Soutěžilo se ve dvou hrách, stejně jako u jiných turnajů to byla týmová akční hra Counter-Strike 1.6 a strategie Warcraft III.

Counter-Strike 1.6
CS turnaj byl velmi silně obsazen, pozice největšího favorita byla přisouzena švédskému týmu Fnatic, kterému měli šlapat na paty Meet Your Makers (Polsko), MiBR (Brazílie) a SK Gaming (Švédsko). Jak už to tak bývá, našel se někdo, s kým se na úplně čelní pozice nepočítalo. Tím někým byl dánský tým mTw.dk, který si v celém turnaji vedl velmi dobře a v každém zápase play-off byl o něco lepší než soupeř. Finále s favorizovanými Fnatic si mTw opravdu vychutnali a povolili soupeři celkem 11 kol ve dvou mapách.

1. místo: mTw.dk (Dánsko) - 25 000 USD
2. místo: Fnatic (Švédsko) - 10 000 USD
3. místo: SK Gaming (Švédsko) - 5 000 USD

Finálový turnaj KODE5 v Moskvě

Finálový turnaj KODE5 v Moskvě

Warcraft III
Favority W3 turnaje KODE5 byli především hráči z Asie, dobrý výsledek se ale čekal od ex-spoluhráčů ToDa a Grubbyho. Titul obhajoval ruský hráč Deadman, který kvůli tomu uvažoval o návratu na herní scénu, po prohře ve všech zápasech základní skupiny to ale příliš pravděpodobně nevypadá. Mezi nejlepší čtyři se propracovali hned tři Asiaté, ve finále se utkali Číňan Infi a Korejec Shy. Oba spolu hráli již v základní skupině, kde vyhrál Shy, ve finále to ale bylo jinak. Čínský hráč dokázal soupeře udolat 3:2 na mapy a může uvažovat, jakým způsobem utratit 10 000 dolarů.

1. místo: WE.Infi (Čína) - 10 000 USD
2. místo: fnatic.Shy (Jižní Korea) - 4 000 USD
3. místo: Wicked.Soccer (Jižní Korea) - 1 000 USD

Finálový turnaj KODE5 se vydařil, organizátoři volbou Moskvy jako města pro finále nesáhli vedle. Další turnaje letošního roku (ESWC, WCG) ale jsou přece jen oproti KODE5 v jiné váhové kategorii a až tady se bude rozhodovat o nejlepších hráčích.

Zdroj: www.novinky.cz  

Žádné komentáře
 
Gamer[Z]tube