[Z] Světově nejlepší herní videa [Z]

Anketa

===Novinky===

NEWS

V tomto článku se dovíte novinky z domácí a  zahraniční progamingové scény.

Novinky z domova

  • Síť heren PG Cyber Café se v tomto týdnu rozšiřuje o dvě herny - nově je hráči najdou v obchodních centrech Bondy Mladá Boleslav a Zlaté Jablko Zlín. V každé z heren čeká na návštěvníky 40 moderních počítačů s nejnovějšími hrami, ve Zlíně pak navíc EA konzolový koutek s konzolemi Microsoft Xbox 360, Sony PlayStation 3 a Nintendo Wii.
  • V minulém článku jste si mohli přečíst o úspěšném vystoupení domácího Counter-Strike: Source týmu na francouzské akci LAN79 s dovětkem, že tito hráči opouštějí eSubu a míří do některého evropského multiklanu. Tímto týmem se nakonec stal britský Reason Gaming, který hráče sledoval přímo na LAN79 a dal jim velmi dobrou nabídku. Nový česko-slovenský tým Reason Gaming by se měl představit na většině významných evropských LAN akcí, např. na Dreamhacku ve Švédsku nebo The eXperience v Dánsku.
  • Přední český herní portál United-Games.cz vyhlásil na svých stránkách soutěž o nejlepší klanový web, v němž jde nejen o design, ale také o počet a úroveň novinek a další zajímavé věci pro čtenáře. Prozatím bylo čtenářům předloženo k posouzení 15 přihlášených webů, další budou následovat.
  • Český tým eSuba se překvapivě vrací ke starší hře Call of Duty 1, kterou již dávno opustil. Pod tímto tagem bude vystupovat tým Dark Brotherhood doplněný o předního českého CoD hráče Petra "plague" Brablece, jeho hlavním cílem bude úspěch v United-Games lize a v Open Cupu na ClanBase.

Herna PG Cyber Café

Herna PG Cyber Café - ilustrační foto

Novinky ze světa

  • Američtí pořadatelé finálového ESWC turnaje konečně oznámili detaily jimi pořádané akce. Celkem se bude hrát o 250 000 dolarů (více než 4 milióny Kč), největší peníze budou rozděleny v Counter-Striku. Novinkou na turnaji je týmová strategická hra W3: DotA, po loňském zařazení Quake 4 se letos organizátoři vrátili ke starší hře Quake 3.
  • Koncem června se v korejském Soulu uskuteční exhibiční turnaj e-Stars 2008, a to ve hrách Counter-Strike 1.6 a Warcraft III. V každém turnaji se utká 6 účastníků, 3 z Evropy a 3 z Asie. V CS turnaji si to rozdají Fnatic (Švédsko), MYM (Polsko) a emuLate (Francie) s týmy e-STRO (Jižní Korea), Dragon (Čína) a wNv.cn (Čína). Ve W3 budou potom aktéry Grubby (Nizozemí), SaSe (Švédsko), HoT (Ukrajina), Moon (Jižní Korea), Lyn (Jižní Korea) a Sky (Čína).
  • Do tradičního online poháru CODQCUP ve hře Call of Duty 4 se přihlásilo více než 200 týmů, nás může těšit, že jeden z českých zástupců eSuba se procpal až na medailové stupínky. Ve finále sice eSuba nestačila na holandský tým KomaCrew a podlehla mu 0:2 na mapy, přesto se ale může radovat ze stříbra a z drobných dárků od partnerů.
  • Není to tak dávno, co přední brazilský Counter-Strike tým Made in Brazil přecházel z CS: Source zpět na CS 1.6 a vše je jinak. Po neúspěchu na turnaji KODE5 (MiBR podlehli ve čtvrtfinále těsně švédským Fnatic a skončili na 5.-8. místě) se však hned trojice hráčů přesouvá zpět k CS: Source a tento tým má v rámci multiklanu větší podporu než doplněná CS 1.6 divize.

Turnaj e-Stars Seoul 2007

Turnaj e-Stars Seoul 2007

Zdroj: www.novinky.cz

Žádné komentáře
 
Gamer[Z]tube