[Z] Světově nejlepší herní videa [Z]

Anketa

===Novinky===

eSuba vítězí na velké LAN ve Francii

Tým eSuba přebírá ceny za vítězství na LAN79 ve Francii. 

Tým eSuba přebírá ceny za vítězství na LAN79 ve Francii. foto: www.cadred.org

Vítězství českých herních týmů na velkých zahraničních LAN akcích bychom mohli spočítat na prstech jedné ruky, k těm několika málo úspěšným můžeme po tomto týdnu přiřadit i CS: Source divizi eSuby, která zvítězila na LAN79 a odvezla si pěknou odměnu 5000 eur.

eSuba vítězí na francouzské LAN79 a míří do světa!

Od úspěchů Counter-Strike týmu nEophyte (později NecroRaisers a AMD Cyber Team) a posléze Giacoma ve hře Warcraft III už uplynul nějaký ten pátek a v poslední době se příznivci českého progamingu mohli radovat snad jen z výsledků CoD4 divize týmu eSuba a vítězství v méně sledovaných hrách. Counter-Strike: Source divize týmu eSuba složená ze tří českých a dvou slovenských hráčů už spolu hraje nějaký čas a odehrála v online soutěžích řadu vyrovnaných zápasů s nejlepšími evropskými týmy. Ten pravý úspěch na LANu ale chyběl. Až dosud.

Francouzský turnaj s názvem LAN79 se skutečnil ve městě Bressuire, kromě Britů Birmingham Salvo (účastníků soutěže CGS) dorazili všichni favorité, např. finští Logitech.fi, německá jednička Alternate, Holanďané Fnatic. Chybět samozřejmě nemohli domácí Francouzi, asi největší naděje na celkové vítězství si dělal tým H2k (dříve Nameless). O zvýšenou motivaci hráčů se postaraly odměny, které dosáhly příjemné hodnoty 8500 eur (více než 200 000 Kč).

Česko-slovenskou herní scénu reprezentovaly týmy eSuba a nEophyte a zatímco eSuba byla nasazena jako č. 6, nEph měli č. 11. Od nEph se žádné velké zázraky nečekaly, hráči samotní pomýšleli na postup mezi nejlepších 8, což se jim nakonec nepodařilo a obsadili dělené 9.-16. místo. S eSubou se pro finále a boj o medaile rovněž příliš nepočítalo, vše ale dopadlo jinak.

Tým eSuba na LAN79 ve Francii.

Česko-slovenský tým eSuba na LAN79 ve Francii.

V kvalifikační skupině eSuba porazila oba francouzské týmy, bez ztráty kytičky prošla i základní skupinou, kde se rovněž musela popasovat pouze s francouzskou konkurencí. Francouzi čekali na česko-slovenský tým i v play-off, zde už to bylo ale o poznání těžší. Místní tým emuLate hrál ve velké formě a v extrémně vyrovnaném zápase (2x se rozhodlo v posledním kole) nakonec zvítězila eSuba 2:1 na mapy. Zápasy v semifinále a finále už byly přece jen o něco kratší, v obou si eSuba poradila se svými soupeři 2:0 na mapy, postupně tak zhatila naděje na vítězství finských Logitech.fi a pak i největších favoritů H2k.

Konečné pořadí LAN79:
1. místo: eSuba (ČR/SR) - 5000 eur
2. místo: H2k (Francie) - 2500 eur
3. místo: Logitech.fi (Finsko) - 1000 eur

Výrazný úspěch Counter-Strike: Source týmu eSuba je nečekaný, jistota s jakou tým své konkurenty přehrál upoutala manažery velkých multiklanů. A tak se není čemu divit, že necelý týden po vítězství na LAN79 CSS tým odchází z klanu eSuba a stane se součástí některého z významných multiklanů. Jméno tohoto týmu bude oznámeno v nejbližších dnech, spekuluje se např. o britských 4Kings anebo dánských MYM, každopádně si hráči pravděpodobně velmi výrazně polepší.

Zdroj: www.novinky.cz

 

Žádné komentáře
 
Gamer[Z]tube